O nas

Jesteśmy grupą doświadczonych trenerek i trenerów z ponad 10 letnim stażem w uczeniu współczesnej improwizacji oraz tworzeniu spektakli komediowych.

Improwizacja jest naszą pasją, przyjemnością i pracą – chcemy promować ten rodzaj sztuki i zarażać nią innych. Nasze warsztaty wzmacniają umiejętności przydatne zarówno na scenie jak i w zawodach, które wymagają współpracy w grupie, kreatywności i budowania relacji.

Poznajcie nas!

Artur Jóskowiak

Współzałożyciel i CEO Akademii Improwizacji. Pedagog, improwizator, trener improwizacji oraz biznesu, komik, konferansjer, wykładowca akademicki w Akademii Sztuk Teatralnych (Wrocław), Teatrze Muzycznym Capitol (Wrocław) oraz w Wyższej Szkole Bankowej (Wrocław). Sceną zajmuje się od 2006 roku. Wiedzę czerpał od najlepszych nauczycieli z m.in. USA, Wielkiej Brytanii, Austrii, Słowenii, Izraela, Australii, Kanady, Francji, Włoch. Uczy metodami, które na niego działają - nauka poprzez zabawę i bezpieczną atmosferę na zajęciach. Jako nauczyciel kieruje się elastycznością i luźnym podejściem.

Tomasz Marcinko

Aktor improwizator i trener w Akademii Improwizacji. Na scenie komediowej od 2008 roku. Współtwórca licznych projektów m.in. Improkracja, PAPTAK, Japety, Slavic Party 24/7. Improwizacji uczył się od światowej sławy trenerów. Gra w piłkę.

Piotr Zdebski

Doświadczony aktor improwizator i trener improwizacji. Improwizacji uczył się od jednych z najlepszych trenerów na świecie. Na codzień możecie go zobaczyć w wielu projektach i teatrach improwizacji - Irga, Improkracja, PAPTAK, Japety, Oranżada na Miejscu. Lubi ludzi.

Joanna Jóskowiak

Improwizatorka w Teatrze Improwizacji Improkracja. Inicjatorka, dyrektorka i organizatorka Dolnośląskiego Festiwalu Improwizacji DOLi. Trenerka improwizacji i kompetencji miękkich. Komiczka ze sceną związaną od 2008 roku. W Akademii Improwizacji sprawuje opiekę psychologiczną nad trenerkami i trenerami. Praktykująca filozofka oraz psycholożka. Lubi kawę.

Anka Wojtkowiak - Williams

Aktorka pantomimy, improwizatorka w Teatrze Improwizacji IMPROKRACJA od 2012 roku, Dyrektorka Artystyczna Fundacji Czerwone Noski (Red Noses International). Prowadziła warsztaty ze śpiewanego impro m.in. na festiwalach improwizacji w Studium Capitolowym oraz w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Natalia Cyran

Natalia Cyran - aktorka, improwizatorka, absolwentka aktorstwa w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Improwizacją zajmuje się od ponad 7 lat. Na co dzień występuje w takich grupach impro jak irga, IMPROKRACJA oraz Tamburym. W przeszłości storytellerka i trenerka wystąpień publicznych w Warszawie. Uwielbia Sherlocka Holmesa.

Agnieszka Dziewa

Agnieszka Dziewa - aktorka, pedagog teatru, reżyserka, choreografka. Absolwentka Animacji Kultury spec. sztuki widowiskowe na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od blisko 13 lat w zespole aktorskim Wrocławskiego Teatru Pantomimy, gdzie tworzyła role w przedstawieniach m.in. Konrada Dworakowskiego, Anny Piotrowskiej, Eweliny Marciniak, Leszka Bzdyla, Leszka Mądzika, Darii Kopiec, Dominiki Knapik czy Jakuba Lewandowskiego. Współtworzy kolektyw Novy Ruch Teatr, w którym występuje, reżyseruje i tworzy choreografię.

Mikołaj Woubishet

Mikołaj Woubishet – absolwent Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, przez wiele lat związany z Teatrem Muzycznym Capitol. Występował także m. in. w Teatrze w Polskim we Wrocławiu i w Teatrze Słowackiego w Krakowie. Laureat nagrody Grand Prix na XXIX Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Do swoich najważniejszych ról zalicza: Behemota w „Mistrzu i Małgorzacie” (reż. Wojciech Kościelniak) , Plancheta w „Trzech Muszkieterach” (reż. Konrad Imiela”) i Cesarza w „Cesarzu” (reż. Cezary Studniak) Od wielu lat jest instruktorem teatralnym oraz nauczycielem, pracował jako asystent w Akademii Sztuk Teatralnych, a także jako prowadzący przedmioty: piosenka aktorska oraz improwizacja teatralna w Studium Musicalowym Capitol.