O nas

Akademia Improwizacji to działania warsztatowe i sceniczne, które opierają się o technikę improwizacji teatralnej. Uczymy między innymi umiejętności nawiązywania relacji, współpracy w grupie, słuchania i reagowania na scenie, komedii tworzonej na żywo oraz otwieramy pozamykane zakamarki w głowach. Wszystko to w komediowym sosie, przyjemnym klimacie i w towarzystwie doświadczonych aktorów improwizatorów. Tworzymy spektakle i promujemy komedię improwizowaną.

Spotkania bazują na technikach teatru improwizacji, które pozwalają tworzyć sceny bez scenariusza. Aby było to możliwe trenujemy mięśnie odpowiadające za te konkretne umiejętności. Ćwiczymy między innymi słuchanie partnera, kreatywność, pewność, precyzyjną komunikację, intuicję storytellingową, grupowość, akceptację, empatię, nawiązywanie i budowanie relacji, refleks.

Prowadzimy kursy od podstaw – nie wymagamy żadnego doświadczenia. Na samym początku uczymy się podstawowych zasad improwizacji i zasady „tak, i”, potem budujemy postaci i szukamy rdzenia scen oraz jak go wyskalować. Na końcu łączymy to w długie formy spektakli fabularnych, które wyglądają, jak byłyby napisane wcześniej. Można również wzmocnić swój głos na warsztatach z emisji, swoje ciało na pantomimie lub wszystko naraz na zajęciach z clowningu.

Umiejętności rozwijane podczas kursów przenikają na inne obszary. Prowadzimy warsztaty dla firm z zakresu teambuildingu, integracji oraz sprzedaży. Organizujemy spektakle na imprezach firmowych, które polegają często na interakcji i widzami.

Nasi trenerzy doświadczenie zdobywali od najlepszych nauczycieli z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Francji, Austrii, Izraela. Doświadczenie sceniczne podczas warsztatów uzupełniają fachową wiedzą z zakresu psychologii oraz metodyki nauczania.