Kursy

Basic Comedy 1

Rozpoczęcie przygody z improwizacją polega na nauce inicjacji scen i budowaniu platformy scenicznej. Poznacie ćwiczenia na poszczególne „mięśnie” improwizatorskie – czytanie i słuchanie partnera, refleks, kreatywność, grupowość. Szczególnie skupimy się na podstawowej zasadzie improwizacji „tak, i” w której akceptujemy całą rzeczywistość sceniczną jaką wytworzymy i dzięki temu zbudujemy piękne, komediowe sceny!

Basic Comedy 2

Basic Comedy 2! Na tym kursie zajmiemy się tworzeniem postaci – szukaniem ich głębi, rozwijaniem scen i dynamizowaniem ich, wnikniemy jeszcze bardziej w prawdziwość bohaterów i opieraniem ich bardzo blisko nas lub bardzo daleko. Wnikniemy jeszcze bardziej w sceny mając już za sobą ich inicjację, nauczymy się grać do jakiejkolwiek sugestii. W skrócie – postaci/reakcje/dynamika/odkrywanie.

Smart Comedy 1

Podczas tego kursu przyjrzymy się technice „game in a scene” – czyli jak znajdować komizm w scenie i jak go maksymalnie wyeskalować. Będziemy uczyć się jeszcze wnikliwiej szukać schematów i wykorzystywać je by zrobić scenę jeszcze bardziej komediową. Skupimy się na wykorzystaniu grupowości do zdynamizowania sceny i sprawienia, że będzie wyglądać jeszcze piękniej. Nauczycie się co to jest malowanie scen i jak montażem pomóc scenie rozwinąć skrzydła.

Smart Comedy 2

Kurs obejmuje tworzenie scen improwizowanych w oparciu o popularne formaty np. Armando, Living Room, Train of Thoughts (Strumień Świadomości) oraz Google Improv. Będziecie montować sceny, bawić się eskalacjami, balansować między szaleństwem a normalnością, manipulować dynamiką scen i spektaklu, poszalejecie razem wspierając scenę grupowo. Kurs da Wam praktycznie możliwość zaimprowizowania większość formatów, w których ważna jest dekonstrukcja inspiracji/sugestii.

Long Comedy 1

Na tym bloku poznasz podstawy storytellingu oraz jak stosowac go w spektaklach improv. Wykorzystamy wszystko co już wiemy z poprzednich kursów i wykorzystamy to najpiękniejszych improwizowanych historii! Będziemy grać trzymające w napięciu opowieści w których postaci z krwi i kości żyją gdzieś tam własnym życiem nawet po skończeniu spektaklu. Zobaczysz jak tworzyć historie nie tylko zabawne ale i wzruszające, dające do myślenia, czasem straszne, czasem kontrowersyjne ale zawsze ciekawe. Popracujemy też nad scenami zbiorowymi, konsekwentnymi postaciami, długimi scenami, dynamiką spektaklu oraz atrakcyjnością historii. Poznamy podstawy takich formatów jak Lotus, Tymczasem, Before & After, Straight Story.

Long Comedy 2

Bazując na Long Comedy 1 dodamy bardziej zaawansowane wersje wspomnianych formatów i popracujemy nad każdym z uczestników bardziej indywidualnie sumując wszystkie umiejętności. Będziemy też pracować nad konstrukcją spektaklu i tym, co „zostawi” wśród publiczności. Będzie również więcej sceneworku na nieco głębszym poziomie niż na wcześniejszych kursach czyli samo mięsko w dłuższym wydaniu.